אור קומיקס

עולם שלם של קומיקס

מבצע המנויים הגדול יוצא לדרך!

לרגל השנה החדשה יוצא עיתון "אור" במבצע מנויים ענק! מנוי שנתי בהחזר מלא! וספר בשווי 50 ש"ח מתנה!

כתבות

חדש!!! עיתון אור משתדרג!

חדש!!! החל מהשבוע תוכלו למצוא את עיתון "אור" גם ברשת חנויות הספרים "פלדהיים", חידוש זה הינו חלק מתהליך חידוש ומיתוג חדש ומרענן לעיתון "אור". כולל המראה החיצוני החדש של העיתון. להנאתכם - גלריית תמונות.

ציור של חינוך
דרור כהן

לבדו הוא מוציא מידי שבוע בשבוע עלון קומיקס חינוכי לילדים, ובו סיפורים, חדשות ורעיונות מקוריים, הרבה ציורים ומעט מלל, בהאמינו שכך המסר נכנס מהר יותר, חזק יותר, לנפשם של הילדים. הצורך בזה, טוען הרב דרור כהן, נחוץ ביותר בדור הנוכחי, כשהרחוב מלא פיתויים ● וגם, סיפור חיים אישי ומרתק, המהווה עלילה בפני עצמה ●

ראיון של ארז כהן עם הכתב חיים גיל התפרסם ב"קו עיתונות דתי"

ראיון שנערך בין ארז כהן המו"ל של השבועון "אור קומיקס" לבין הכתב הכלכלי של "קו עיתונות דתית" חיים גיל, הראיון נערך כחודש לאחר שיצא השבועון לשוק ובו מנסה חיים גיל להתחקות אחר המניעים שעומדים מאחורי הפקת ענק זו...

סמבטיון

ספר הקומיקס "דוד מלך ישראל"

האתר הרשמי של "אור" שבועון הקומיקס לילדי ישראל נותן במה לסופר מרדכי חלמיש במאמר מאלף על ספר הקומיקס "דוד מלך ישראל" שעוסק כולו בתולדות חייו של נעים זמירות ישראל - דוד המלך, מאמר זה הינו ראשון בסדרת מאמרים שבהם נעמיד במה זו ליוצרים נוספים בתחום הקומיקס הדתי חרדי.

ראיון של אלי אשד עם צייר הבית של "אור קומיקס" - דרור כהן
דרור כהן צייר הבית

התפרסם במוזיאון לקריקטורה וקומיקס, הצייר דרור כהן במפגש עם חוקר התרבות אלי אשד בו הוא פורס את משנתו רעיונותיו ומטרות עבודתו האומנותית תוך כדי סקירה מקיפה על תולדות והתפתחות הקומיקס הדתי חרדי. שווה צפייה!

גדולי ישראל

ר' משה איסרליש - הרמ"א

נולד בקראקוב, שנת הולדתו המדויקת אינה ידועה אך היא משוערת כשנת ה'ר"פ. משגדל שלחו אביו לישיבתו של רבי שלום שכנא בלובלין, מספריו: "תורת חטאת", "דרכי משה" (הגהות על הספר "בית יוסף" של ר' יוסף קארו), "מחיר יין", "תורת העולה", ועוד. נפטר בל"ג בעומר, שנת ה'של"ב.

רבי יוסף קארו - מרן ה"בית יוסף"

מגדולי פוסקי ההלכה שבכל הדורות, נולד בשנת רמ"ח בספרד. מספריו - "מגיד ישרים", "כסף משנה","בית יוסף", "אבקת רוכל", ה"שולחן ערוך" ועוד. מרן רבי יוסף קארו נפטר ב-י"ג בניסן של"ה. מקום קבורתו בעיה"ק צפת.

ר' חיים בן יעקב אבולעפיה

נולד בחברון בשנת ת"ך. היה ממייסדי היישוב בטבריה, למד בירושלים בישיבתו של רבי יעקב חאגיז, וגם אצל ר' משה גאלאנטי ור' אברהם אמיגו. בתקופת לימודיו ניכרו יכולות הלימוד וההעמקה שלו והוא נחשב מן התלמידים העילויים והוסמך לרבנות. בין הספרים שחיבר - "עץ החיים", "מקראי קודש", "יוסף לקח" ו"חנן אלוקים". נפטר בו' ניסן תק"ד

החת"ם סופר

רבי משה סופר, נולד בשנת תקכ"ב בפרנקפורט גרמניה, למשפחה המיוחסת עד לרש"י. כבר בגיל צעיר התבלט רבי משה בידענותו הרבה, ובגיל 13 כבר החל לדרוש בענייני הלכה. החת"ם סופר נפטר בתשרי של שנת תקצ"ט,

רבי אליעזר בן הורקנוס

על ילדותו ותחילת דרכו של ר' אליעזר בן הורקנוס, ישנן שתי גרסאות. האחת מספרת כי כבר מגיל קטן היה ר' אליעזר תלמיד חכם, בבית המדרש ביחד עם חברו ר' יהושע, ולשניהם ניבאו עתיד גדול בעולם התורה וההלכה. הגרסא השנייה מזכירה במקצת את סיפורו של ר' עקיבא.

ר' ישראל סלנטר

נולד בעיר זאגורי שבליטא. אביו, תלמיד חכם בשם ר' זאב ליפקין, לימדו תורה. ר' ישראל התגלה כעילוי בתורה, ובגיל צעיר עבר לעיר סלנט ושם החל ללמוד תורה מפי ר' צבי ברוידא, נפטר בשנת תרמ"ג מנוחתו כבוד בעיר קניקסברג שבגרמניה.

הרב שלום שרעבי – הרש"ש

רבי שלום מזרחי דידיע שרעבי זצ"ל, נולד בצנעא שבתימן בשנת ת``פ. הנער שלום, היה ילד מיוחד שלא הסתפק בלימוד אצל המארי, ונפשו האצילה ביקשה לחדור אל ניבכי הסוד של התורה הקדושה, עוד בהיותו רך בשנים. שלום היה צמוד לבית המדרש, והיה לומד ימים כלילות לאור הנר. נלב"ע בי` שבט בשנת תקל``ז.

WCAG 2.0 (Level AA) דפי הנגישות באתרי 022 נבנו בהתאם לתקן נגישות WCAG 2.0 - AA